Opis projektu
Przedmiotem projektu jest utworzenie miejskiej strefy relaksu, miejsca gdzie mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie spędzać czas, uprawiać sport oraz gromadzić się i wypoczywać na leżakach i hamakach, piknikować, grillować kiełbaski na miejskim grillu czy posłuchać koncertu i wypocząć wieczorową porą przy świetle girland.
Gastronomia
W Miejskiej Strefie Chillout zostało przewidziane również miejsce na Foodtrucki wyłożone ażurową kostką w celu zapewnienia stabilnego podłoża dla pojazdów przy jednoczesnym zachowaniu zielonego klimatu miejsca. W projekcie przewidziano jedno miejsca na furgonetkę będące punktem sprzedaży jedzenia na wynos. Tego typu mobilne punkty gastronomiczne cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród fanów miejskiego klimatu.
Obok „jedzenia na kółkach” w projekcie uwzględniono ogólnodostępny grill miejski z miejscami siedzącymi do pieczenia kiełbasek. Teren trawiasty otoczony jest gęstą roślinnością i drzewami, przez co korzystanie z tych miejsc nie będzie uciążliwe dla mieszkańców pobliskich bloków.
Zagajnik - Miejska Strefa Chillout będzie również miejscem dla lokalnych małych punktów gastronomicznych, np. wózków do sprzedaży lodów kawy itp.
Rekreacja
W projekcie uwzględniono miejsce do wypoczynku i relaksu dla mieszkańców Świdnika. Na terenie zielonym przewidziano ustawienie kilkudziesięciu leżaków, puf ogrodowych oraz mebli w loftowym stylu. Przestrzeń trawiasta sprzyjać będzie piknikowaniu.
W strefie relaksu przewidziano również boisko do miejskiej siatkówki plażowej, gdzie mieszkańcy mogliby aktywnie spędzać czas, dbając o zdrowie fizyczne. Sport nie tylko poprawia formę fizyczną i sprawność, ale wprawia także w pozytywny nastrój.
Kultura i rozrywka
Na terenie zielonym przewidziano również usytuowanie parkietu widowiskowego zlokalizowanego w strefie relaksu będzie on nie tylko miejscem do urządzania potańcówek ale również miejscem gdzie odbywałby się koncerty lokalnych artystów i zespołów – jak wiadomo, w Świdniku mamy wiele talentów nie tylko muzycznych.
Takie miejsce służyłoby nie tylko rozrywce, ale również propagowaniu świdnickich artystów, a możne nawet przyczyniłoby się do odkrywania nowych, uzdolnionych osób.
Położenie sceny (parkietu) i leżaków to komfort do organizowania również spektakli, występów tanecznych i innych wydarzeń o charakterze kulturalnym – a tym samym promocja kultury z hasłem „wstęp wolny”.
Całość wydarzeń i wypoczynku wieczorową porą dopełni sieć zawieszonych girland oświetleniowych, a o bezpieczeństwo zadba zadbają dodatkowe kamery monitoringu miejskiego.
Status projektu
Zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej
Uzasadnienie
Usytuowanie boiska wymaga wycinki zadrzewień pod boisko. Wykonanie zgłoszonego zadania w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego przekracza koszt 200 000 zł. Zgodnie z § 3 ust. 4 pkt. 5
w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty: których szacunkowy koszt realizacji przekracza wielkość środków finansowych,
o których mowa w §5.